czwartek, 21 maja 2015

Muko to za mało?....

Dziś bez sił, cały dzień przesiedziałam w szpitalu u Patryka, rano miał zrobiony pasarz, a na poniedziałek był zaplanowany zabieg założenia PEGa. 
Już chwilkę po 12.00 okazało się, że nie będzie tak ciekawie, szczęśliwie i szybko. Pani Doktor powiedziała mi, że Patrykowi pasarz, źle wyszedł... spytałam jak to źle.?
No i finalnie wyszło, że Patryk ma tak rozległy  Refluks Żołądka, podchodzący pod samą szyję. Żeby tego było mało dodatkowo jeszcze zdiagnozowano  podczas pasarzu Przepuklinę rozworu przełykowego. A co jak się bawić to się bawić ... bo przecież muko to za mało.
Kiedy to się skończy, nie dość że Mukowiscydoza, Zespól Aspergera, założenie Pega, Kamica nerkowa, to jeszcze Żołądek #załamka 
Stanęliśmy na tym, iż Peg nie może być założony drogą endoskopową, tylko przez chirurgów, którzy jednocześnie usuną przepuklinę i zamkną refluks. 
A chirurdzy nie wiadomo, kiedy będą mieć termin, więc może jutro Patryk wrócić do domu i czekać w domu na termin. Oby się znalazł w następnym tygodniu i żebyśmy mieli to za sobą.Po za tym że dojdą kolejne leki to jeszcze będzie miał dietę lekkostrawną.
 
Ale po tym wszystkim tak na spokojnie, mogę powiedzieć, że cieszę się pomimo wszystko, iż ten problem wyszedł, co by było jakbym nie chciała Pega?
 
Przepuklina rozworu przełykowego:


 Refluks Żołądka


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz