sobota, 20 czerwca 2015

będzie o odżywkach...

Wczoraj byłam na szkoleniu, które organizowało Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Atmosfera jak zwykle była super, żałuję że nie mogłam zostać dłużej.
 
Macie pojęcie że Patryk kończy kolację która ma ponad 1000kcal, a wygląda to tak:
 
 
 
 Nie każdy z Was wie, że jednym z bardzo ważnych składników w wysokokalorycznym odżywianiu Młodego są Nutridrinki, które ma zalecone 4 na dobę między posiłkami,gdyż waga jest niska i niedożywienie u niego cały czas rośnie. Koszt jednego to około 8 zł w zwykłej aptece, łącznie dzienny wydatek 32zł razy 30 dni w miesiącu to daję kwotę 960zł za same odżywki.
Dzięki staraniom Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą i Fundacji Matio od 1Lipca będą na receptę dostępne odżywki wysokokaloryczne o nazwie Fortimel. Ta sama firma je produkuję co Nutridrinki.Dzięki uprzejmości Pani ze stanowiska przedstawiciela handlowego owej odżywki podczas szkolenia PTWM, dostałam dwie buteleczki do przetestowania. Dostępne będą na receptę tylko smaki waniliowy i truskawkowy, mają również znacząco inny smak są gęstsze i słodsze, niż tradycyjne Nutridrinki.
Młody nie był zachwycony smakiem samym w sobie, ale dodałam troszkę mleka 3,2% i zmiksowałam z kostkami lodu, jak mu zaniosłam to spytał kiedy byłam w McDonald's?
A więc sposób znalazłam
i jestem z siebie dumna bo Patryka smaki ciężko sforsować.
 
A teraz coś więcej o nowości.
  -a więc dwa smaki refundowane od 1 lipca to
waniliowy i truskawkowy

-czteropak będzie kosztować 3,20zł więc wydam miesięcznie na odżywki 96zł, jak dla mnie super, tylko 10 % kwoty dotychczasowej.

-W ml jest 2,4kcal, a w buteleczce 300ml co daję nam 720kcal 

A więc popieram i zachęcam, u nas minie lato pod znakiem shayków!!!

SMACZNEGO!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz